تحقیقات اخیر نیز تاثیر تزریق همزمان ژل و بوتاکس را تایید می‌کند. انواع مختلفی ژل از قبیل رستیلن (Restylane)، پِرلن (Perlane)، پرِوِل (Prevelle)، ژوویدرم (Juvederm) و رادیس (Radiesse) در بازار وجود دارند که کاربردهایی متنوع دارند و برای مناطق مختلف صورت به کار می‌روند. باید به این نکته اشاره کنیم که بوتاکس و تزریق ژل دو نوع عملکرد متفاوت دارند؛ به این صورت که بوتاکس ماهیچه‌های صورت را فلج می‌کند در حالیکه تزریق ژل بافت‌های صورت را پر حجم کرده و چین و چروک‌های آن را از بین می‌برد. هرچند که برای از بین بردن خطوط سطحی صورت استفاده از بوتاکس کافی است اما چین و چروک‌های عمیق پیشانی و خط خنده تنها از طریق بوتاکس برطرف نخواهد شد و استفاده از تزریق ژل بسیار ضروری است.

دانستن این نکته ضروری است که ژل‌های تزریقی دائمی نیستند و نهایتاً تجزیه شده و جذب بدن می‌شوند. هرچه حرکت ماهیچه‌های صورت بیشتر و سریع‌تر باشد، فیلر سریع‌تر تجزیه می‌شود و اثر آن به مرور از بین خواهد رفت.  ماندگاری ژل پرِوِل در حدود چهار ماه است اما ژل‌های پِرلن و ژوویدرم اولترا پلاس در حدود هشت ماه ماندگاری دارند. اگر قبل از تزریق ژل، بوتاکس استفاده شود، ماندگاری ژل تزریقی به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

به عنوان مثال برای از بین بردن خطوط عمیق پیشانی می‌توان ابتدا از بوتاکس استفاده کرده و بلافاصله بعد از آن فیلر را تزریق کرد. در این حالت اگر تنها از تزریق ژل استفاده شود درمان تنها پنج تا شش ماه ماندگاری خواهد داشت در صورتیکه اگر تزریق همزمان ژل و بوتاکس استفاده شود، ماندگاری تا حدود ۱۰ ماه افزایش می‌یابد. در این شرایط تمام خطوط زاویه‌دار و عمیق پیشانی از بین خواهد رفت و ظاهر داوطلب جوان‌تر خواهد شد.

استفاده از این روش ترکیبی که تنها ۲۰ دقیقه طول می‌کشد، می‌تواند تا چند سال از پوست شما محافظت کند.

از تزریق همزمان ژل و بوتاکس می‌توان برای رفع چین و چروک اطراف لب‎ها نیز استفاده کرد. البته ژل‌ تزریقی این ناحیه از صورت بیش از نواحی دیگر تجزیه شده و از بین می‌رود زیرا ماهیچه‌های دهان در مقایسه با دیگر بخش‌های صورت، بیشترین حرکت را دارد. به یاد داشته باشید که نباید برای از بین بردن خط خنده، از بوتاکس استفاده کرد؛ بلکه مقادیر کمی بوتاکس رقیق شده به همراه ژل می‌تواند برای به لب و اطراف دهان تزریق شود. البته موارد استثنایی هم وجود دارد؛ به این صورت که خوانندگان و نوازندگان سازهای بادی نباید اطراف دهان بوتاکس تزریق کنند بلکه به جای آن باید از تزریق ژل انجام دهند. استفاده از این روش ترکیبی که تنها ۲۰ دقیقه طول می‌کشد، می‌تواند تا چند سال از پوست شما محافظت کند. البته تزریق همزمان ژل و بوتاکس هزینه‌ی بالایی دارد اما نتایج آن بسیار با ارزش و ماندگار است.